FM radijo imtuvas su Si4703 #1 – bandymai

Po TEA5767 modulių gavimo kaip alternatyvą radau kiek tobulesnę FM imtuvo mikroschemą – SI4703, turinčią RDS/RBDS (Radio Data System/ Radio Broadcast Data System). Atsiradus laiko išbandžiau SI4703.

RDS tai papildoma radijo stoties siunčiama informacija, perduodama 57 kHz nešliu, 1187,5 bit/s greičiu. Tarp RDS perduodamų duomenų yra stoties pavadinimas, laidų/kūrinių pavadinimai ir t.t.. Taip pat ši mikroschema yra labiau skaitmeninė, po maišiklio (angl. mixer), atskirti analoginiai kvadratūrinės moduliacijos I ir Q kanalai yra verčiami skaitmeninėmis reikšmėmis atskirais analogas kodas keitikliais (angl. ADC). Tada taikomas įvairus skaitmeninis apdorojimas (angl. DSP) (filtravimas, demoduliacija). Apdorotas skaitmeninis signalas vėl verčiamas analoginiu , naudojant kodas analogas keitiklius (angl. DAC) kairiajam ir dešiniajam kanalui. Taigi, tai visiškai šiuolaikiškas imtuvas, kuriame taikomi pagrindiniai SDR principai.

Si4703 skaitmeninės (VD) ir analoginės (VA) dalies galima maitinimo įtampa 2,7 – 5,5V. Sąsajų (VIO) maitinimo įtampa 1,5 – 3,6V. Mikroschemą galima valdyti I2C (iki 400 kHz) arba 3-jų laidų SPI (iki 2,5 MHz) sąsajomis. Taip pat yra du panaudojami GPIO, kurių paskirtį galima keisti. Korpusas gana mažas QFN20.

Pirmiesiems bandymams įsigijau paruoštą bandomąją plokštelę su SI4703 mikroschema ir kitais būtiniausias komponentais. Tada prijungiau prie Arduino Nano pasinaudodamas

Sparkfun biblioteka ir pradiniu kodu. Viskas suveikė iškarto. Greitai pasigedau papildomos informacijos, tokios kaip RSSI, stereo/mono režimas, RDS priėmimas. Tai nesunkiai gavau truputį papildęs biblioteką. Taip pat išbandęs RDS duomenų priėmimą pastebėjau, kad jis tinkamai neveikia. Teko truputi pasidomėti RDS, kažkiek patyrinėti Sparkfun kodą, paeksperimentuoti ir po modifikacijų RDS priėmimas pradėjo veikti.

Visus pradinius eksperimentus atlikau, be jokios papildomos antenos. Kaip antena veikė prijungtos aktyvios kolonėles laidas. Tai nėra pats geriausias variantas ir tai rodė nedidelis priimamų stočių kiekis bei jų lygis. Atlikęs keletą modifikacijų, prijungiau išorinę anteną (reikiamus pakeitimus schemoje ir PCB pažymėjau).

FM imtuvas su Si4703 imtuvas patiko. Ateityje turiu įvairių minčių, kaip galėčiau panaudoti šią mikroschemą. Viena iš idėjų, suporuoti su Raspberry Pi ir padaryti internetinį/FM radijo imtuvo hibridą.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *