Automatinis aušintuvo valdymas

Ne visada malonu girdėti šniokščiantį aušintuvą, todėl siūlau pasigaminti paprastą schemutę, kuri įjungs aušintuvą kai tik to reikės ir išjungs, kai sistema atvės.

Ne visada malonu girdėti šniokščiantį aušintuvą, todėl siūlau pasigaminti paprastą schemutę, kuri įjungs aušintuvą kai tik to reikės ir išjungs, kai sistema atvės.

Mums reikės:

 • MOSFET tranzistoriaus n kanalo (tinka beveik bet koks, aš bandžiau su BUZ11 ir IRF630)
 • NTC termorezistorius (termorezistorius su neigiamutemperatūriniu varžos koeficientu)
 • 10K potenciometro

Schema

Shema “žaliems” 🙂

Termorezistorių reikėjo izoliuoti, todėl aš jį izoliavau termoizoliatorium (pakaitinus apsitraukia).

Temperatūros riba, kada įsijungia aušintuvas, nustatoma potenciometru R1. Termorezistorių reikėtų pritvirtinti prie aušintuvo radiatoriaus.

Nors schema labai paprasta, tačiau ji veikia puikiai.

Pastebėjau, kad schema jautri maitinimo įtampos svyravimams. Būtina naudoti, stabilizuota įtampos maitinimo šaltinį, kitaip plaukioja “darbo taškas”.

Spread the love

9 thoughts on “Automatinis aušintuvo valdymas

 1. o sita schema kaip reguliuoja ventiliatorius?Kai pakyla temperatura ir pradeda veikt vantiliai jie veikia visu pajegumu ar kuo labiau kaista tuo daugiau apsuku ventiliai daro?

  • kai yra radiatoriu surask tarpeli kur jis tilptu ir ikisk 😉 . bentjau as taip dariau ir man viskas ok veikia

  • o kaip galima pritvirtinti ta termo rezistoriu

   Įkiši termorezistorių į tarpelį, prispaudi su kažkuom ar dar kaip nors. Dar gali patepti termopastos, kad dar geriau persiduotų šiluma.

 2. o kaip del kelemu triuksmu kai ventiletorius yra pvz 12 o jam pareina 3 v jis cype o nesisuka tai problema kuri turetu nervinti

  • o kaip del kelemu triuksmu kai ventiletorius yra pvz 12 o jam pareina 3 v jis cype o nesisuka tai problema kuri turetu nervinti

   Su problema, kad duodant mažesnę DC įtampą aušintuvas skleistų papildomus garsus susidūręs nebuvau. Tokiai problemai spręsti reikėtų naudoti sudėtingesnę schemą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *