Šviesos efektas valdomas kompiuteriu per LPT

Šviesos efekte panaudojau simistorių. Kad galvaniškai atskirčiau schemos dalį su tinklo įtampą, panaudojau optroną.

Norint valdyti galingesnes apkrovas, dažniausiai naudojamos relės. Tačiau, reles vis dažniau išstumia puslaidininkiai, nes relės turi keletą minusų: garsiai veikia; lėtas veikimas; dažnai junginėjant, apdega kontaktai. Kintamoj srovėj dažniausiai naudojami simistoriai. Simistorius – tai du priešingom kryptim sujungti tiristoriai.

Dėl ankščiau minėtų priežasčių, šviesos efekte panaudojau simistorių. Kad galvaniškai atskirčiau schemos dalį su tinklo įtampą, panaudojau optroną.

Schema

Detalių kojelių reikšmės

Schema nėra sudėtinga, bet veikia puikiai. Tinka ir kiti simistoriai, svarbu, kad atlaikytų bent 400V įtampą ir reikiamą srovę. TIC225 atlaiko 400V ir 6A srovę. Žinoma, esant didelėm srovėm, simistorių reikia papildomai aušinti (prisukti prie radiatoriaus).

Schemą jungiau prie kompiuterio LPT jungties. Discolitez programa galima valdyti visas LPT Data kojas (D0…D7). Šviesos efektą valdyti galima tiek pagal muziką, tiek pagal savo sugalvotus algoritmus.

Aš dariau 5 kanalų šviesos efektą, todėl dariau 5 tokias schemas. Kad atrodytų idomiau, naudojau 5 skirtingų spalvų šviečiančius laidus.

Viską sudėjau į tokį korpusą

Visi šviečiantys laidai šviečia

Iš arčiau

Nufilmuotas veikimas:

Daugelis šiuolaikinių kompiuterių nebeturi LPT prievado, tad naudojų per USB sąsaja veikiančią schemą.

Spread the love

20 thoughts on “Šviesos efektas valdomas kompiuteriu per LPT

 1. sweiki. deja turiu beda su ltp. isbandziau ivairius pluginus vistiek ltp neveikia kaip noriu. ijungiu discolitez ir pajungiu 1 leda prie ltp kojales kiurios nors kur parodyta shemoj tj tas ledas tik sviecia ir sviecia !sad kame problemos? isbandziau su visom kojom kur shemoj parodyta visur tas pat…. atsiprasau uz lamiskus klausimus.. B)

 2. nu ka vel turiu problema. sykart del semistoriaus. kodel man viska sujungus ir ijungus i tinkla lempa tik dega? gal blogas semistorius? da kaip atjungiu visus laidus nuo optrono vistiek tas pat….

 3. Sveikas, o optronas tai ir betkoks tinka taip? Tarkim kai stroboskope toks pat derinys tinka?

  • Sveikas, o optronas tai ir betkoks tinka taip? Tarkim kai stroboskope toks pat derinys tinka?

   Tinka nebetkoks.

   Bendru atveju, optronas naudojamas galvaniškai atskirti schemos dalis.

   Šiuo atveju naudojamas optronas su simistorium, nes veikia kintamoj įtampoj.

   Stroboskope naudojamas optronas su tranzistorium, nes veikia nuolatinėj.

 4. kokia pas tave, Dovydai, įtampa lpt? pas mane tik ~4.7v, o dar varža 470om , tai prie optrono lieka tik 4v kažkur, vat stroboskopo su el817 optronu niekaip nepaleidžiu per lpt, gal šitas optronas moc3041 veikia nuo 4v? čia kažin maitblokis per silpnas ar motininė?

  • kokia pas tave, Dovydai, įtampa lpt? pas mane tik ~4.7v, o dar varža 470om , tai prie optrono lieka tik 4v kažkur, vat stroboskopo su el817 optronu niekaip nepaleidžiu per lpt, gal šitas optronas moc3041 veikia nuo 4v? čia kažin maitblokis per silpnas ar motininė?

   Jei kyla abejonės dėl LPT porto veikimo, pabandyk schema valdyti su paprastu 5V įtampos šaltiniu. Jei veiks, tada bandyk valdyti per LPT.

   Jei LPT portas sugeba uždegti LED, tai tikrai sugebės valdyti ir šią schemą. Valdymui manau ir 3,5V pakaktų…

 5. turiu beda, pasidariau viena kanala, isbandineju nuo 4.5v ir kai tik ijungiu, man pastoviai sviecia, gal cia optronas nesuveikia atgal?

  • turiu beda, pasidariau viena kanala, isbandineju nuo 4.5v ir kai tik ijungiu, man pastoviai sviecia, gal cia optronas nesuveikia atgal?

   Pabandyk sukeisti simistoriaus A1 ir A2 kojeles. Jei neveiks – klaida montaže arba detalės nebegeros…

   • truputi pakeiciau varzas, pastebejau, jei uzlaikau mygtuka kelias sekundes tada tarsi uzsifiksuoja, bet maigant viskas gerai 😀 sukeiciau kontaktus, pasvilo varza 🙂

 6. man neveikia discolitez, diodai tiesiog sviecia, kame bedos? testavau su keliom programom kurios mirkseno juos, bet discolitez kazkodel neveikia ;/ Help

  • Nu jau susitvarkiau su sia problema, siuskites kuo naujesne Discolitez versija, pas mane dabar 2.10

   Ar galima disolitez pajunkt per USB? Tarkim pas mane laptopas ir as turiu perejima is USB i LPT

   • Ar galima disolitez pajunkt per USB? Tarkim pas mane laptopas ir as turiu perejima is USB i LPT

    Neteko bandyti tokio USB keitiklio. Būtų įdomu išbandyti ar sužinoti rezultatus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *