Senokai buvau pagaminęs paprastą namų katilinės valdiklį. Per 6 metus jis puikiai tarnavo ir morališkai paseno, tad nusprendžiau sukonstruoti kažką naujesnio.
Dviračio neišradinėjau. Vėl panaudojau tą pačią Atmega16, tik ant naujai suprojektuotos schemos. Kadangi schemą sudarė nemažai komponentų ir buvo braižoma vienpusė PCB, tai ji gavosi gana didelė.
Įrenginys valdomas 6 mygtukais. Informacija atvaizduojama tekstiniame skystų kristalų indikatoriuje (angl. LCD). Taip pat informacija pateikia keturiuose dvispalviuose šviesos dioduose.
Pradiniame ekrane rodomos 4 jutiklių temperatūros, laikas bei papildoma informacija. Paspaudus mygtuką „Menu“ įeinama į konfigūracijų ir papildomos informacijos meniu.
Kartais pasitaiko, kad kūrenant kieto kuro katilą dingsta elektra. Jei elektros tiekimas greitai neatsinaujina iškyla problemų – katile kyla temperatūra, kyla slėgis, atsidaro apsauginis vožtuvas. Katilinė pilna garų, besiveržiančio garo šniokštimo, toks vaizdas net ir stiprių nervų žmonėms sukelia stresą. Būna, kad elektros tiekimas nutrūksta kai nieko nėra namie. Laiku nesiėmus priemonių gali nuo aukštos temperatūros deformuotis ar net prakiurti katilas. Kad būtų galima išvengti elektros dingimo problemų, sistemoje numačiau nepertraukiamo maitinimo šaltinį.
Pabaigai, bendros įrenginio savybės:
- Skaitmeniniai temperatūros jutikliai
- Rs485 sąsaja
- LCD indikatorius
- LED indikatoriai
- Garsinis signalas
- Valdymas mygtukais
- Cirkuliacinių siurblių ir vožtuvo valdymas
- Realaus laiko laikrodis
- Elektrinio vandens pašildymo valdymas
- Kamino sklendės valdymas su galinių padėčių stebėjimu
- Ventiliatoriaus valdymas
- Nepertraukiamo maitinimo šaltinio (angl. UPS) būsenos stebėjimas