Ekskavatoriaus kaušo padėties indikatorius

Ekskavatoriumi kasant įvairius griovius, tranšėjas norint iškasti pagal norimą profilį būtina išlaikyti numatytą kaušo posvyrio kampą. Kaušo posvyrio kampą galima matuoti įvairiais būdais.

Ekskavatoriaus kaušo posvyrio indikatorius

Sukonstravau elektroninį prietaisą, kuris realiu laiku operatoriui pateikia informaciją apie kaušo posvyrio kampą. Naudojant tokią sistemą galima atlikti mažiau nužymėjimo darbų, pagreitėja kasimo proceso greitis.
 
Ant ekskavatoriaus kaušo yra montuojamas posvyrio jutiklis, kuris informaciją perduoda į kabiną operatoriui. Informacija pateikia ryškiais šviesos diodų indikatoriais (angl. LED).
Suprojektavau dvi spausdintinio montažo plokštes: pagrindinę ir indikatoriaus. Plokštes kaip visada buvo pagamintos pas kinus. Surinkęs komponentus parašiau programą ir suderinau sistemą. Žemiau pateiktas pagrindinės plokštės vaizdas.

Posvyrio indikatoriaus pagrindinė plokštė (viršus ir apačia)

Įtaiso pagrindą sudaro akselerometras ir mikrovaldiklis. Iš akselerometro gautus posvyrio duomenis mikrovaldiklis apdoroją ir pagal tai valdo indikaciją.
 

Posvyrio indikavimo sistema

Padariau trumpą vaizdo įrašą, pristatantį šio įtaiso veikimą:

Spread the love

2 thoughts on “Ekskavatoriaus kaušo padėties indikatorius

  1. Bonjour David, magnifique votre idée. Je suis professeur dans une école, pour excavatrice. La vidéo sur ton site ne fonctionne pas. Je suis en Belgique peux-tu me donner un lien sur youtube. Merci. Laurent

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *